Vítáme Vás v sekci online přednášky

Víme, že každý člověk je jiný. Víme také, že někteří z vás si radši užijí zážitek z cestování ve své televizi, mobilu, tabletu nebo počítači. Někdo chce zase přednášku, kterou už slyšel naživo, vidět znovu. Právě proto jsme se dali dohromady s akcí Cestoklub, kterou později převzal Karel Wolf a všechny tyto on-line přednášky můžete najít také na webu Kolem světa – online.

Tam si můžete pouštět online přednášky nejen od nás, ale i od jiných cestovatelů. Vybrat si můžete z předplatného, nebo si můžete koupit jen tu jednu vámi žádanou přednášku. My už tam máme hned čtyři přednášky, které si můžete pustit, kdykoliv chcete.

Je to jednoduché: Jen klikni na obrázek přednášky, zaregistruj se, vyber si druh platby a sleduj 🙂

Jordánsko - online přednášky

Jordánsko – království skalních chrámů a Mrtvého moře

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda tentokrát zamíří do Jordánska. V této nádherné arabské zemi se budou pohybovat nejprve v okolí posvátné hory Nebo. Odtud se přesunou k termálním vodopádům v Ma´In a následně k Mrtvému moři, kde okusí salinitu a přímo od moře se vydají proti proudu řeky ve Wádí Mudjib. Následně vystoupají o 1600 metrů výše ke křižáckému hradu Karak. Ochutnají tu Makloubeh a vyrazí na túru po rezervaci v Daná. Na cestě nemohli samozřejmě vynechat jeden z nových divů světa – nabatejské skalní město Petra a rudou poušť Wádí Rum. Skalnaté hory tu vyrůstají z jemného písku a ve svých wádích ukrývají staré skalní rytiny i téměř původní beduínský národ, u kterého měli tu čest přenocovat. Poslední dny stráví v pobřežním městě Aquaba a na samý závěr zamíří do hlavního města Ammánu.

Čína online přednášky

Čína s batohem nejen po Sečuánsku

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda na své cestě Čínou ušli 160 km po svých, 500 km se plavili lodí, 2500 km jeli autobusy a 3000 km strávili ve vlaku. Hned po příletu do Pekingu se prošli po Čínské zdi v oblasti Mutianyu, navštívili Zakázané město i Náměstí nebeského klidu. Neopomenuli navštívit Terracotovu armádu a ani rezervaci, kde chovají vzácné pandy velké. Cestovatelé vystoupali do nadmořské výšky 3077 metrů na posvátný vrchol Jing Ding a hned následující tři dny strávili plavbou po řece Jang Tze. Přednáška vrcholí příjezdem rychlovlaku do rozporuplného velkoměsta Shanghaj.

Sýrie online přednášky

Předválečná Sýrie

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda vás provedou z tisíce let starého centra Damašku přes nekonečné pouště do města Palmýra s úchvatnými římskými rozvalinami. Navštívíme světoznámý nikdy nedobytý křižácký hrad Krak de Chevaliers střežící jediný průchod přes horské pásmo Džabal Ansáríje. Zavítáme i do beduínských úlovitých domů v pouštní vísce Sarúdž. Na severu země se propleteme uličkami Allepa a zaplaveme si v řece Eufrat nedaleko Rakka – bývalého hlavního města tkzv. islámského státu. Jelikož jsme tuto nádhernou zemi stihli zachytit těsně před vypuknutím občanské války, budeme v jejím průběhu porovnávat stav při naší návštěvě a současnost. Spoustu památek bylo totiž bohužel nenávratně zničeno. Na závěr přednášky vystoupáme na bájnou horu Jabal Kasiun odkud shlédneme západ slunce nad Damaškem.

Yucatán online přednášky

Yucatán – Od Karibiku k Mayským pyramidám

Cestovatelé Pavel Chlum a Petr Kvarda vás na této cestě vyvedou z moderních měst a letovisek do močálů a pralesů přírodních rezervací s tisíceletými Mayskými památkámi roztroušenými po celém poloostrově Yucatán. Po prozkoumání mexického státu Quintana Roo se přesuneme do samostaného státu Belize odkud se vypravíme na jeho karibské ostrovy. Základnou zvolíme ostrov Caye Caulker – ideální místo ke šnorchlování a lodím výletům. Na La Isla Bonitě pak zažijeme pravý karibský karneval plný tance a barev. Budete se s námi prodírat pralesy, prolézat podzemní jeskyně a také si s námi zaplavete v horské řece či zaskáčete z vodopádu. To vše zažijete společně s námi v pralesích na obou stranách hranice Belize a Guatemaly. Cestou zpět na sever nemůžeme vynechat skvostné světoznámé památky Mayů – komplexy Tikal, Palenque, Chicen Itza, či Cobá. K vidění toho bude ale mnohem víc.

Přijď se na nás podívat i naživo. Každá přednáška je unikátní, to ti garantujeme!!!

Termíny a místa přednášek