členové expedice Kambodža:
Petr Kvarda, Rostislav Chaloupský

Součástí této téměř měsíční cesty po nejkrásnějších částech Kambodži a severního Thajska bylo i několik ostrovů v Thajském zálivu. Cestovatelé zamířili nejprve z Bangkoku na sever do Chiang Mai a Chiang Rai, aby objevili místní etnika žijící na hranicích s Myanmarem. Po té se přesunuli do Kambodži a nemohli vynechat slavný komplex v okolí Siem Reap – Angkor Wat. Spoustu dalších zážitků si odvezli i z oblasti jezera Toel Sap, kde přenocovali na plovoucí vesnici.

Dále pokračovali do hlavního města Phnom Penh a následně do přímořských oblastí v okolí Sihanoukville. Velkým zážitkem jim byl národní park Bokor, kde zažili noční putování skrze prales plný obrovský pavouků a jiných nebezpečných živočichů. Z Kampong Saom se pak přesunou zpět do Thajska, kde zavítali na ostrov slonů Ko Chang a také na věhlasné místo nekončící noční zábavy ve Walking street města Pattaya. Cestovatelé zakončili svoji cestu prohlídkou centra Bangkoku, odkud se pak také vrátili domů.

Kambodža a severní Thajsko – mapa naší trasy

Kambodža a severní Thajsko – tipy a triky

MZV Kambodža

Informace ohledně bezpečnosti :

Osobně si myslíme, že nebezpečnost v této zemi tkví spíše v technickém stavu různých povozů, které jezdí po místních silnicích, než že by Vás někdo přepadl a okradl. I to samozřejmě, ale není vyloučené, stejně jako nikde jinde na světě.

Informace vstupu do země a víza :

Pokud budete cestovat jako my – po zemi. Stačí se prokázat platným cestovním pasem a zaplatit standartní poplatek za vystavení víza vy výši cca 30 USD, jež platí 30 dní a lze ho o jeden měsíc ještě prodloužit. Při čekání na vystavní víza doporučujeme nefotografovat. Hrozí za to prý pokuta, nebo nevystavení víza.


Cestopisná přednáška z Kambodži a Thajska

cestopisnou přednášku Kambodži a Thajska bohužel v nabídce nemáme. Podívejte se na některé jiné přednášky, které rozhodně stojí za to:

nabídka přednášek