naše expedice

pořádáme zhruba jednou za rok v závislosti na čase, náladě a počasí v destinaci.

Jak můžete vidět níže, vybíráme si různorodé místa naší planety. Všude na světě je totiž krásně a my chceme všechno vidět a všechno Vám pak vyprávět 🙂

kambodža, Thajsko
Island
Laos

Sýrie
jordánsko
Zanzibar a Tanzánie
Vietnam
Yucatán
čína
Banát Rumunsko Srbsko
Malopolsko Krakov

a spoustu dalších míst, které jsme navštívili jsou zvýrazněny v mapě…


… a je fakt, že si to na cestách umíme parádně užít …


A protože někam jet, chce dobrý plán a dobré tipy, pár jich tu pro Vás máme.

Nechcete-li, aby vám po dobu cesty moc pršelo, nebo nebyla veliká zima, či teplo, je dobré si cestu dobře naplánovat. Cestu Vám může zhatit i období dešťů, nebo uzavírky silnic či lodních spojů. Vše je dobré rozmyslet trochu dopředu. Na internetu je skoro všechno a nejlepší na tom je, že téměř vše je zadarmo.

A teď už pár našich nejvyužívanějších webů a aplikací…

Tady seženete nejen akční letenky či jízdenky, ale také spoustu hodnotných informací, jak se dostat z letiště do centra, nebo jak to v dané zemi vlastně vůbec chodí.

https://www.kam-a-kdy.cz/

Pokud věříte statistice a pravděpodobnosti, je tento web vhodný i pro vás. Zde se dozvíte, jaké je průměrné počasí v období a zemi, kterou si vyberete. Dozvíte se zde, zda si máte přibalit pončo, zimní bundu nebo zda si vůbec brát plavky.

https://www.google.com/maps

Mapy od Googlu zřejmě znáte, ale používáte záložku vlastní body? Není nic jednoduššího. Prostě si označte v mapě všechny místa, které chcete navštívit. Na cestě se mezi nimi můžete nechat navigovat nebo si je vyrendrujte do nějaké offline mobilní aplikace.

Asi nejlepší offline aplikace do mobilu. Sem si můžete vyrendrovat data z jakýchkoliv map a mimo to zde najdete spousta typů na ubytování, dobré jídlo a dokonce i různé vychytávky. Nezapomeňte si ale včas na wifi stáhnout offline mapu dané země, či oblasti.

https://www.instagram.com/

Určitě také znáte. Pokud hledáte v dané zemi něco zajímavého, co jen tak nikde nenajdete, není od věci zakliknout si odběr hashtagu dané země, kam příspěvky přidávají sami obyvatelé daného města. Tak můžete narazit na skutečně neobvyklé skvosty.