Návod

Na tomto odkaze jsme pro vás připravili jednoduchý návod, jak si stáhnout naše fotografie pro účely propagace nějaké z našich cestopisných přednášek.

Odkaz, který jste obdrželi v mailu je jediným přístupem na tento odkaz pojmenovaný návod.

Jako záložku na našem webu ho ze zjevných důvodů nenajdete.

Proč nejdou fotografie normálně otevřít ale na webu je vidím normálně?

Je to z toho důvodu, že ke zrychlení načítání obrázků během procházení našeho webu je vhodnější použití formátu WebP, který je méně náročný na data. Tento formát však některé běžně používané programy v systému Windows neumí přečíst. Program Malování však ano a ten má v počítači každý…

Návod na stažení fotografií z galerie

Pokud si stáhnete fotografii a nejde Vám ji ve vašem prohlížení otevřít, otevřete ji jednoduše v programu MALOVÁNÍ – dostupné zdarma v každé verzi OS Windows.

Detailnější návod přikládám níže. Červená šipka přitom vždy značí místo, kam kliknout myší.

1. Otevřete si fotku do maximálního rozlišení kliknutím levým tlačítkem myši na požadovaný obrázek.

2. Pravým tlačítkem myši klikněte kamkoliv do obrázku a levým tlačítkem vyberte kopírovat obrázek a pravým tlačítkem potvrďte.

3. Otevřete si program Malování. Lze ho pod tímto názvem vyhledat pod nabídkou START.

4. V programu Malování si levým tlačítkem myši vyberte záložku Domů a následně tlačítko Vložit. Popřípadě stačí zmáčknout kombinaci kláves CTRL + V

5. Vložený obrázek je přesně takový, jaký je dostupný na webu Tripel.cz. Stačí už ho jen dát uložit: Soubor -> Uložit jako-> Obrázek ve formátu JPG. Obrázek se Vám uloží do vašeho počítače do místa kam si vyberete. Nejčastěji na plochu nebo do záložky obrázky pod ikonou Tento Počítač.

Věříme, že se Vám naše fotky již povedli stáhnout a můžete je použít k propagaci. Pokud máte se stažením stále problém, neváhejte nás kontaktovat. Poradíme, nebo vám vybrané fotky pošleme již přetvořené ve formátu JPG nebo JPEG.