Jordánský trek kaňonem Wadi Mujib

Během našeho podzimního pobytu v Jordánsku sjíždíme z Madaby k Mrtvému moři, kde hodláme přenocovat v jednom z kempů nedaleko vstupu do Wadi Mujib. Odtud budeme moci vyrazit na náš plánovaný jordánský trek. Ocitáme se na silnici vybudované zhruba 400 metrů pod pomyslnou hladinou moře. Nocovat budeme na poloostrově naplavenin z nedaleké říčky. Noc zde přečkáme v chatkovém kempu v místě zvaném Mudjib.

Prakticky ihned po složení batohů slézáme z příkrého kamenitého svahu směrem ke stále klesající hladině Mrtvého moře. Po cestě potkáváme opuštěné sprchy, které kdysi stávali hned na břehu a zajišťovali okamžité smytí rozpuštěné soli z povrchu těla. Salinita tohoto bezodtokého jezera je více než desetkrát vyšší, než je tomu u běžných moří. V litru vody z Mrtvého moře tak naleznete hned jednu třetinu soli.

Před samotným vstupem do vody sledujeme místní rodinu a stejně jako oni jsme začali vyhrabávali léčivé bláto z pod solí potažených kamenů a mazali ho na sebe. Když začalo zasychat, bylo dobré už do vody vlézt, abychom neztuhli jako sochy. Vysoké procento soli v Mrtvém moři dá o sobě vědět prakticky ihned. Slaná voda totiž více nadnáší, má větší hustotou, a tak v ní nelze prakticky plavat ale ani se potopit. Nejjednodušší je lehnout si na záda a nemusíte dělat nic.

Pokud jste se po cestě na nějakém místě těla mírně odřeli….

další pokračování článku Jordánský trek … naleznete ZDE jako článek na webu u Fotra na Tripu

popřípadě si přečtěte nějaké naše další články u nás na webu: http://www.tripel.cz/blog/

nebo si projděte celou naši expedici z Jordánska


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *