Bizarní pokrmy jihovýchodní Asie

Do jihovýchodní Asie jezdíme moc rádi a to nejen kvůli krásné přírodě, milým lidem, ale také kvůli výbornému jídlu. Napadlo nás vytvořit speciální cestopisnou přednášku, kde všechny naše cesty spojíme pod jednoho jmenovatele. A nebudou to jen bizarní pokrmy, ale všeobecně a prostě jídlo

Ano, jídlo je to o co tu půjde především. A nebude jen tak ledajaké. Na trzích, ve stáncích či v průjezdech narazíte v jihovýchodní Asii skutečně na kde co. Procestujeme samozřejmě i spoustu krásných míst a památek ve čtyřech státech. Směr nám ale tentokrát bude udávat výhradně vůně čerstvých pokrmů. Ochutnáme jak ty tradiční, netradiční, ale hlavně i ty bizarní, které by do úst spousta lidí nikdy nevložila. V přednášce navštívíme čtyři země jihovýchodní Asie a objeví se v ní hned pět našich cestovatelů.

Thajsko

Naše cesta zde po Thajsku povede hlavně po hlavním městě Bangkoku, ale zamíříme i jižním směrem. Navštívíme oblasti kolem města Pattaya a nebo ostrovy Koh Larn a Koh Samet, kde ochutnáme převážně místně velice oblíbené hmyzí dobroty.

Kambodža

V Kambodži navštívíme převážně města podél veletoku Mekong. Zamíříme do města Kratie ve východní částí země, ale i do oblasti kolem jezera Tonle Sap s veleznámým turistickém cílem Angkor Wat.

Laos

Laosem projedeme od starobylého města Luang Prabang až na jih na Bolavenskou plošinu, kde ochutnáme jídlo s místními domorodci. Poplujeme po Mekongu a také samozřejmě moc rádi ochutnáme jeho dary.

Vietnam

Ve Vietnamu projedeme téměř celé jeho pobřeží a ochutnáme nejlepší pochoutky, na které jsme během této expedice narazili. Rozhodně nevynecháme vyhlášené restaurace na oblíbené Banh Mi, Pho Bo, či Bun Bo Nam Bo. Ochutnáme zde ale také krokodýla, ústřice, žáby či slepičí vaječníky.

jídlo

Hlavním ochutnávačem všeho možného je každopádně Pavel. Sní fakt všechno a dokonce si na tom i pochutná. Je mu úplně jedno, jestli jeho jídlo lezlo, chodilo, plazilo se nebo létalo. Když je dobře připravené vždy si pochutná. Sám přitom vařit vůbec neumí. Jako jeden z mála dokáže dokonce připálit i vodu na čaj.


Chcete ochutnat nejlepší Pho? A co je to vlastně Pho? Podívejte se na naše oblíbené vietnamské jídlo….

Tripel.cz/Pho