Na naší únorové cestě po střední Americe jsme tentokrát zamířili do státu Belize. Od Mexických hranic sjíždíme do největšího města a správního centra celé země, do Belize City. Město však využijeme jen jako dopravní uzel a hned jak to půjde vyplujeme do Karibiku.

Belize City

Stanoviště lodí plujících na ostrovy sídlí v ústí řeky Haulover Creek. Společnost, která dopravu osob zajišťuje se jmenuje celým názvem trochu krkolomě : San Pedro Belize Express Water Taxi.

Z autobusového nádraží, kde vystupujeme po úmorné cestě, nám procházka ke stanovišti „vodních taxíků“ trvala už jen chvilku. Koupili jsme rychle jízdenky, aby nám loď neujela a hrnuli jsme se do lodi. Měnu jsme naštěstí řešit nemuseli. Za dva Belizské dolary totiž vždy dostanente jeden Americký dolar, a tak není problém platit klidně v USD. Pokud Vám to vyhovuje, můžete tyto měny i libovolně kombinovat. Během hodinové plavby na Caye Caulker jsme neustále sledovali klesající slunce nad obzorem a doufali, že dorazíme ještě za světla.

Z Caye Caulkeru vyplujeme k Blue Hole, na ostrov Half moon caye, kde navštívíme ptačí rezervaci a následně si zašnorchlujeme u Long Caye.

Na závěr článku navštívíme karneval barev na La Isla Bonitě. To byl jeden z nějsilnějších zážitků života.

Belize pod mořem

pokračování celého článku naleznete ZDE na webu u Fotra na Tripu.

popřípadě si přečtěte nějaké naše další články u nás na webu: http://www.tripel.cz/blog/

nebo si projděte celou naši expedici z Belize, Guatemaly a Mexika


0 komentářů

Napsat komentář

Avatar placeholder

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *